Obserwujemy zwiększoną aktywność oszustów, w kontekście wiadomości tekstowych. Uwaga na SMSy od Inpostu na polskie numery telefonów. W efekcie – wiadomości te pojawiają się bezpośrednio pod prawdziwymi wiadomościami od przewoźnika. Jak wygląda przykładowa wiadomość? Otóż – niesamowicie podobnie!

Czytaj też: Aukcje odwrócone – jak oszukano dziesiątki tysięcy Polaków?

Treść z kolei brzmi na przykład:

Twoje przesylki nie moga zostac dostarczone z powodu blednie podanego adresu. Prosimy o aktualizacje adresu w celu ponownej dostawy. LINK

Twoja paczka jest wstrzymana z powodu braku numeru ulicy na paczce. odnowic: LINK

Witam, paczka nie moze zostac dostarczona z powodu blednego numeru domu, prosze o aktualizacje: LINK

Tymczasem, SMSy od Inpostu zawierają skrócone linki, a po kliknięciu – co ciekawe – użytkownik jest przekierowany nie na podstronę Inpostu, a… Poczty Polskiej!

Chociaż ciężko uwierzyć w obrót spraw – i fakt, że ktoś może się na to nabrać – to niestety znane są przypadki ofiar. O co chodzi w tej kampanii oszustom? Przede wszystkim o dane karty płatniczej! 

Czytaj też: Czy w końcu coś wygrałem? Uwaga na nagrody w internecie

SMSy od Inpostu

Uwaga na SMSy od Inpostu

Pytanie zasadnicze – co wydarzy się, jeśli już klikniesz w link? Otóż – nic. Samo kliknięcie w link nie powoduje jeszcze niczego, dopiero podanie numeru karty płatniczej naraża Cię na zagrożenie. W kontekście tego scenariusza kroki są jasne – jak najszybciej skontaktuj się z bankiem!

Co ciekawe, ze względu na masowy charakter tej kampanii oraz wysyłkę wiadomości z nadpisu Inpost niebezpiecznik.pl podjął decyzję o oficjalnych ostrzeżeniach wysyłanych do ich subskrybentów. 

Czytaj też: Fałszywe SMSy o wstrzymaniu przesyłki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *