W ostatnich dniach obserwujemy wzmożone kampanie. Fałszywe SMSy o wstrzymaniu przesyłki dotyczą albo niedopłaty, albo… Nadwagi i związanej z tym należności do uregulowania.

Czytaj też: Nowe wyłudzenia hasła na Odrę

Fałszywe SMSy o wstrzymaniu przesyłki
Fałszywe SMSy o wstrzymaniu przesyłki

Tymczasem, moment rozpoczęcia ów kampanii nie jest przypadkowy. Na tapecie jest przecież okres okołoświąteczny, a więc każdy z nas kupuje prezenty i oczekuje na przesyłkę.

Czytaj też: Rząd walczy z cyberprzestępcami. Ustawa o zwalczaniu nadużyć

SMSy wysyłane są więc masowo ze zwykłych numerów telefonów. Z kolei w bardzo dużej części przypadków są to karty w formule prepaid, można założyć, że kupowane na słupa. A co ciekawe – ponieważ od dawna monitorujemy podejrzaną aktywność z naszej numeracji, mamy pewność, iż numery nadawców podchodzą spoza zasobów Orange Polska.

Czytaj też: Revolut zhakowany. 50 000 użytkowników straciło dane

Fałszywe SMSy o wstrzymaniu przesyłki

Równocześnie, zawarte w treści SMS linki prowadzą do fałszywej bramki płatności. W efekcie, oszuści nakłaniają do wyboru banku, z którego korzysta ofiara, a następnie.. Do podania danych logowania na stronie łudząco podobnej do oryginalnej witryny banku. A co za tym idzie – ofiara może stracić wszystkie środki zgromadzone na koncie.

Fałszywe SMSy o wstrzymaniu przesyłki

Czytaj też: Wyzwanie na TikToku: Antyfiltr dający dostęp do golizny na TikToku, czyli jak zainfekować milion telefonów jednym filtrem…

Miejcie się na baczności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *