Oszuści wypisują wiadomości mailingowe, w których informują o najnowszej zmianie polityki bezpieczeństwa ING Banku Śląskiego. Aktualizacja konta ING to podstawowa czynność, by móc dalej korzystać z konta. Co więcej, jak podaje mailing, by wciąż korzystać z rachunku należy kliknąć w załączony link i podać dane logowania. Wiadomość napisano po niemiecku, więc dla wielu osób z marszu wydaje się podejrzana. Dla wielu jednak… Wciąż nie.

Witryna, do której prowadzi link, oczywiście, jest fałszywa i podszywa się pod ING. To, co musi zwrócić uwagę już przy wejściu na stronę to inny adres URL i uboga, jak na bank, szata graficzna. 

Czytaj też: We fraudach królują vishing i phishing – Raport Antyfraudowy BIKu

Wpisując dane logowania użytkownik naraża się na utratę danych i oszczędności. W efekcie takiej sytuacji musi więc koniecznie jak najszybciej skontaktować się z bankiem, by zmienić dane dostępowe do konta. Warto też dodatkowo sprawdzić listę podpiętych zaufanych tutaj urządzeń. 

Co ważne, użytkownik musi pamiętać, by nie podawać danych na nieznanych stronach. A co jeszcze ważniejsze – nie klikać w linki z podejrzanych wiadomości czy nie otwierać załączników. Niechciane maile muszą być oznaczane jako spam i pozostawać bez odpowiedzi. Będąc na stronie banku dodatkowo warto też upewnić się, czy adres URL jest zgodny z faktycznym adresem bankowości.

Czytaj też: Uruchomiono bezpłatny numer 8080 do zgłaszania podejrzanych SMSów

UWAGA: Aktualizacja konta w ING - niebezpieczny mailing

Aktualizacja konta w ING – niebezpieczny mailing

Miejcie się na baczności i czytajcie maile ze zrozumieniem! 

PS. W ostatnim czasie nasiliły się także ataki, gdzie w tle występuje OLX. Wiadomości SMS przychodzą na numer potencjalnej ofiary. Z wiadomości wynika, że produkt został sprzedany i teraz użytkownik musi odebrać zapłatę i potwierdzić sprzedaż. Oczywiście, w efekcie kliknięcia w link. Łącze z kolei przenosi do strony fałszywej, która po kliknięciu dalej przedstawia rozwijaną listę banków. Kliknięcie w bank w efekcie przenosi użytkownika do fałszywej strony logowania do instytucji.

Czytaj też: Quishing – niebezpieczne kody QR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *