W internecie, jak się okazuje, pojawia się teraz ogrom zgłoszeń w sprawie nowego ataku. Atak na użytkowników Facebooka posiadających fanpage zaczyna się od… Niegroźnego powiadomienia.

Czytaj też: Inpost wstrzymał Twoją paczkę? To znowu oszustwo

Powiadomienie objaśnia dość jasno: Page Community Standards mentioned *Your Website*. Co ciekawe, podobne powiadomienia przychodzą do internautów, czasami na przykład wyglądają tak:

 Atak na użytkowników Facebooka

Być może – przede wszystkim, gdy mieliście już do czynienia z bezpodstawnymi banami na Facebooku – na widok takiego powiadomienia podskoczycie.

Z kolei, jeśli już klikniemy w takie powiadomienie – to przekieruje nas w efekcie na fanpage, którego nazwa sugeruje związek z Facebookiem. W treści fałszywego posta z kolei pojawiają się taki – źródło powiadomienia, które widzi ofiara.

Czytaj też: Rząd walczy z cyberprzestępcami. Ustawa o zwalczaniu nadużyć

W internecie, jak się okazuje, pojawia się teraz ogrom zgłoszeń w sprawie nowego ataku. Atak na użytkowników Facebooka posiadających fanpage zaczyna się od… Niegroźnego powiadomienia

Jeśli więc otrzymujesz takie powiadomienia, że na Twoje konto nałożono jakieś ograniczenia – te muszą być widoczne w sekcji Page Quality albo tutaj. Jeśli jednak nic tutaj nie ma – zignoruj powiadomienie.

Czytaj też: Ochrona dzieci w Apple – robisz to źle. Firma naraża prywatność!

W efekcie jest to jedno z oszustw typu scam, jakimi Polacy są atakowani w internecie. Treść na takich fałszywych stronach zachęca do kliknięcia w link, by zapobiec trwałemu wyłączeniu konta. Jeśli więc ktoś to zrobi, następnie wykona instrukcje – a więc wpisze wartości ciasteczek albo poda login i hasło – straci konto na Facebooku i… Kontrolę nad fanpage’m.

Tymczasem, okazuje się, że w tym ataku jest także możliwe stracenie konta bez podania hasła! 

Czytaj też: Uwaga na tajemnicze SMSy o treści “puk puk” po chińsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *