Sensacyjny temat wywołujący emocje… Logowanie na Facebooku znów jest całkiem pożądane, a więc wyłudzenia hasła na Odrę to całkiem sprawne posunięcie. O co chodzi tym razem?

Znany i używany od lat motyw, którego efektem jest przejmowanie kont w serwisie społecznościowym… jednak zmienił temat wiodący!

Czytaj też: Ponad połowa Polaków nie wie, jak reagować na wyciek danych

 Nowe wyłudzenia hasła na Odrę

A ponieważ od zawsze mówimy, że oszuści w Internecie to jedni z najlepszych znawców sieciowych trendów – i tym razem nie mylimy się. 

 Nowe wyłudzenia hasła na Odrę

Nowe wyłudzenia hasła na Odrę

Jeśli więc chcesz obejrzeć to, co nam proponują – potwierdź wiek i zostań przeniesiony  na stronę główną Google! Żaden film przecież nie istnieje. Co więcej – oszuści nawet nie próbują maskować, przekierowując nas w kolejnym kroku na faktyczną stronę logowania. Przecież mają już zarówno nasze hasło, jak i login.

Czytaj też: Revolut zhakowany. 50 000 użytkowników straciło dane

Na pewno warto więc ustawić uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Najpierw na Facebooku, a potem we wszystkich innych serwisach, z których korzystasz. W efekcie, nawet jeśli ktoś wejdzie w posiadanie Twojego loginu i hasła, nie zaloguje się bez dodatkowego hasła.

Jeśli z kolei nie masz do dyspozycji 2FA i zorientujesz się po wpisaniu danych, że to nie było mądre.. Ostatnią Twoją nadzieją jest to, że oszust ma kolejkę takich „chętnych” i jeśli natychmiast wejdziesz na FB i zmienisz hasło, zdążysz.

Czytaj też: Nie kupuj przez WhatsAppa. Oszustwa na OLX znów uderzają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *