Apple właśnie udostępniło poprawkę, która łata pewną dziurę – właścicielu iPhone – wgraj aktualizację! Wystarczy wejście na odpowiednio spreparowaną stronę, by ktoś przejął kontrolę nad Twoim telefonem. Co gorsza, Apple zaobserwowało już podobne ataki na użytkowników online, więc jak najszybciej… Wgraj aktualizację! Jak to zrobić?

Czytaj też: Aukcje odwrócone – jak oszukano dziesiątki tysięcy Polaków?

Ataki na użytkowników Apple

Co ciekawe, by podjąć się aktualizacji – wystarczy wejść w Ustawienia > Ogólne > Aktualizacje, a później wybrać poprawkę o numerze iOS 16.5.1 C.

Czytaj też: Wyzwanie na TikToku: Antyfiltr dający dostęp do golizny na TikToku, czyli jak zainfekować milion telefonów jednym filtrem…

Po aktualizacji z kolei powinien być widoczny poniższy komunikat:

Uwaga właścicielu iPhone - wgraj aktualizację

Uwaga właścicielu iPhone – wgraj aktualizację

Co ciekawe, warto też dodać, że można tutaj włączyć Automatyczne Aktualizacje, co najmniej w zakresie Security Responses & System Files. Wówczas iPhone sam będzi wgrywał najistotniejsze poprawki bezpieczeństwa.

Czytaj też: Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia. Fałszywe e-recepty

Uwaga właścicielu iPhone - wgraj aktualizację

Czytaj też: Nie kupuj przez WhatsAppa. Oszustwa na OLX znów uderzają

Dodatkowo, dobrze jest też sprawdzić, czy Twój iPhone jest skonfigurowany tak, że wszystkie dostępne opcje bezpieczeństwa zostały na nim włączone. Ustawień, które mają poważny wpływ na te kwestie jest sporo, dlatego warto się im przyjrzeć!

Czytaj też: To mój nowy numer – uwaga na kolejny scam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *