Od jakiegoś czasu fałszywe reklamy sklepów na Facebooku panoszą się całkiem sprawnie. Oszuści korzystają tutaj z prawdziwych logotypów i nazw znanych sklepów, na przykłąd Neonet, Komputronik czy MediaMarkt i x-kom. I wygląda na to, że… Sytuacja nieco przerosła Facebooka. 

Czytaj też: We fraudach królują vishing i phishing – Raport Antyfraudowy BIKu

Okradające Polaków reklamy sklepów na Facebooku nie są usuwane. Niektóre wiszą nawet 7 dni i to mimo wielokrotnych zgłoszeń użytkowników. Kolejni ludzie nabierają się i tracą dane, a co ważniejsze – pieniądze.

Nowy atak polega na jednym – fałszywe reklamy na Facebooku oferują produkty z rabatem, ale w rzeczywistości wyłudzają dane osobowe i dane karty płatniczej ofiary. Z kolei sama moderacja Facebooka nie reaguje na zgłaszanie tych reklam. Zgłaszający użytkownicy otrzymują informacje, że post nie narusza zasad społeczności…

 Fałszywe reklamy sklepów na Facebooku

Fałszywe reklamy sklepów na Facebooku

Istnieje też druga opcja odpowiedzi – Facebook kasuje posta z ostrzeżeniem przed atakiem, a nie posta z atakiem reklamowym. 

Czytaj też: Uruchomiono bezpłatny numer 8080 do zgłaszania podejrzanych SMSów

Ze względu na skalę tego ataku i mnogość marek, które podszywają się pod znane sklepy zalecamy jedno: traktuj ze szczególną ostrożnością sklepy z promocjami, nawet jeśli nazwa i logo sklepu nie mają żadnych literówek!

Czytaj też: Atak na aplikacje bankowe – Pekao ostrzega klientów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *