Pojawia się szereg nowych wiadomości. Tym razem w natarciu SMSy o zawieszeniu konta Netflix. Te mają na celu wyłudzenie danych i pieniędzy od klientów platformy. Jak wyglądają takie wiadomości? Przede wszystkim tak:

SMSy o zawieszeniu konta Netflix

Oszuści podszywający się pod Netflixa wysyłają jednak różne, chociaż podobne do siebie treści. Mowa tutaj zawsze o blokadzie treści oraz podobnych problemach związanych z transmisją. Robią to regularnie ale w ostatnich dniach skala tego ataku przybrała na sile zdecydowanie. 

Co ciekawe, wiadomość od złodziei zawiera link do strony, która z kolei skłania do odblokowania konta. Wiadomość prosi dodatkowo o podanie

  • loginu i hasła do konta,
  • danych osobowych,
  • danych karty płatniczej.

Czytaj też: DHL najczęściej phishingową marką na świecie

SMSy o zawieszeniu konta Netflix

Od niedawna obserwujemy wzmożoną wysyłkę SMS-ów. Te – tym razem – mają na celu wyłudzenie danych i pieniędzy od klientów platformy Netflix.

Oszuści podszywający się pod Netfliksa wysyłają różne, acz bardzo podobne do siebie treści. Mowa przede wszystkim o blokadzie konta lub innych problemach z nim związanych. Robią to regularnie, ale w ostatnich dniach skala tego ataku przybrała na sile. Jak wygląda jeden z nowszych wariantów?

Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona, prosze potwierdzic swoje dane, aby ja reaktywowac. Idz do: [LINK]

Wiadomości od złodziejów zawierają link do strony internetowej, która nakłania do odblokowania konta. Ofiara proszona jest o podanie kolejno:

  • loginu i hasła do konta Netflix
  • danych osobowych
  • danych karty płatniczej

Co ciekawe, trzeba koniecznie podkreślić, że linki w SMS-ach prowadzą do wielu różnych domen przypominających nazwą “netflix”.

Samo otrzymanie SMS-a nie stwarza zagrożenia.

Jednak jeśli wpisałeś login i hasło, a przede wszystkim dane karty – toś przepadł. To właśnie może oznaczać, że złodzieje okradną Twój rachunek bankowy. Dlatego jeśli wprowadziłeś dane na takiej stronie – jak najszybciej skontaktuj się z bankiem. Koniecznie zmień też hasło na stronie streamingowej!

Czytaj też: Wyzwanie na TikToku: Antyfiltr dający dostęp do golizny na TikToku, czyli jak zainfekować milion telefonów jednym filtrem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *