Uwaga, klienci Santandera! Na skrzynki Polaków coraz częściej przychodzą wiadomości podszywające się pod bank. Jak wygląda treść takiego maila?

Czytaj też: Uwaga klienci ING!

Od: Santander Bank Polska S.A. [email protected]

Temat: Nowa wiadomość

Szanowny Kliencie,

Aby nadal zapewnić bezpieczną sieć płatności, opracowaliśmy nową aplikację bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Dlatego musieliśmy zablokować twoje konto bankowe dla niektórych funkcji. Abyś mógł ponownie użyć wszystkich funkcji, zbieraj wszystkie niezbędne kroki w celu odzyskania. Ukończając go, nasz system automatycznie anuluje wszystkie zamki i możesz kontynuować jak zwykle. Kontynuować

Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o wybaczenie niedogodności.

Z poważaniem

Santander Bank © 2023 Santander Bank Polska S.A.

Co ciekawe, atak jest podobny do tego, który w listopadzie pojawił się w kontekście klientów ING. Tym razem jednak – uwaga dla klientów Santandera, którzy są zalewani zdecydowanie niebezpiecznymi mailami.

Tymczasem, okazuje się, że wiadomość wysyłana jest masowo, a co za tym idzie… Trafia też do klientów innych banków. 

Czytaj też: Wyzwanie na TikToku: Antyfiltr dający dostęp do golizny na TikToku, czyli jak zainfekować milion telefonów jednym filtrem…

Kliknąłem w link - czy klienci Santandera mają problem?

Kliknąłem w link – czy klienci Santandera mają problem?

Ważne jest to, że samo kliknięcie w link jeszcze nie powoduje szkód. Jeśli na stronie, która wyświetla się później wprowadziłeś swoje dane – koniecznie, i to jak najszybciej – skontaktuj się z bankiem! 

Czytaj też: Dlaczego nie można kupować “na gorąco”?

Co więcej – jeśli dodatkowo pobrałeś i zainstalowałeś aplikację – natychmiast wyłącz telefon i z innego urządzenia zadzwoń do banku!

A ponieważ skala ataku i czas, jaki upłynął od poprzedniego ataku z takim pretekstem są szalone – musicie mieć się na baczności i zdecydowanie bardziej uważać na działania w internecie!

Czytaj też: UWAGA na SMSy obiecujące kupony od Żabki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *