Fałszywe maile od Netflixa to już standard. Ktoś podszywa się pod platformę i wysyła wiadomości informujące o zawieszeniu konta w efekcie błędu w przetwarzaniu płatności za kolejny cykl rozliczeniowy. Wiadomości są rozsyłane masowo, z różnych adresów. Co ciekawe, wiadomości te trafiają także do osób, które nie są klientami Netflixa. 

Czytaj też: Rząd walczy z cyberprzestępcami. Ustawa o zwalczaniu nadużyć

Wiadomości jednak wyglądają niesamowicie wiarygodnie – napisane są sprawnym polskim i… zwracają się do ofiary realnym imieniem!

 Fałszywe maile od Netflixa

Tymczasem jednak po kliknięciu w link ofiara przenosi się na stronę wykradającą dane dostępowe do Netflixa. W efekcie – oszust dociera także do danych karty płatniczej.

Czytaj też: Ponad połowa Polaków nie wie, jak reagować na wyciek danych

 Fałszywe maile od Netflixa

Uwaga na Fałszywe maile od Netflixa

Fałszywe maile od Netflixa – jeśli taki otrzymałeś czas najwyższy, by… się sprawdzić! No i oczywiście – nie klikać w link! Wówczas nic się nie stanie. Dopiero jeśli wypełnisz formularz okazać się może, że.. Nie masz już nic na koncie.

Czytaj też: Ochrona dzieci w Apple – robisz to źle. Firma naraża prywatność!

W efekcie masowego charakteru ów mailingu – miejcie się na baczności bo do każdego z Was – niezależnie od posiadania konta Netflix czy nie… Może trafić taki mail. Nie dajcie się więc nabrać.

Czytaj też: Kolejna fala wyłudzeń danych SMSami – komunikat PGE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *