W ostatnim czasie użytkownicy internetu jasno komunikują otrzymywane SMSy – uwaga przede wszystkim na te pt. paczka zatrzymana przez służby celne!

Co ciekawe, wiadomości są wysyłane z bardzo różnych numerów telefonów. Co więcej – kierują w międzyczasie na różne linki, na przykład http://sugarsmooth[.]nl/pkg/?0yopwszu8m. Nie będziemy ich jednak wymieniać, ponieważ każdy z nich wygląda podobnie – czyli budzi czujność. Pod adresami z SMSów kryje się następująca strona…

W efekcie kliknięcia w link – pobiaramy złośliwą aplikację na Androida. Tutaj celem jest oczywiście kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary. Jeśli jednak udało się zainstalować aplikację – koniecznie skontaktuj się z bankiem! Co ważne – koniecznie z innego telefonu!

Tymczasem, teraz górą są użytkownicy iPhone’ów. Atak nie dotyczy ich, ponieważ złośliwy plik nie jest w stanie zrobić szkody systemowi iOS. Przynajmniej na razie. Co więcej – atak nie powiedzie się także na odpowiednio skonfigurowanym smartfonie z systemem Android.

Czytaj też: Poważne naruszenia na pacjent.gov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *