Oszustwa na OLX mnożą się jak grzyby po deszczu.  Decyzja portalu OLX ma związek właśnie z nimi, których to ofiarami padają osoby wystawiające przedmioty w serwisie.

Platforma poinformowała klientów, że już od 14 maja numery telefonów w części ogłoszeń widoczne będą tylko dla zalogowanych użytkowników. W efekcie ma zwiększyć się bezpieczeństwo użytkowników i utrudnić równocześnie działanie oszustom. 

W międzyczasie komunikaty, OLX przypomniał, że użytkownicy nie muszą podawać w ogłoszeniach numerów, w efekcie czego nie będą otrzymywać na przykład niechcianych wiadomości. Kupujący z kolei może skontaktować się ze sprzedawcą za pośrednictwem Wiadomości OLX. Więcej informacji w tej kwestii znajdziecie tutaj.

oszustwa olx

OLX łowi oszustów

Tymczasem, działania serwisu nie są przypadkowe, ponieważ proceder oszustw zdecydowanie się nasila. Przestępcy w międzyczasie stosują bardzo różne strategie, a zagrożeni są przecież.. zarówno kupujący, jak i sprzedający. 

Wcześniej oszust kontaktuje się z ofiarą, na przykład telefonicznie i wyraża chęć zakupu produktu. Ofiara nie ma często pojęcia, że trafia na fałszywą witrynę… W efekcie podają na tacy własne dane. 

Co ciekawe, użytkownicy platformy powinni także pamiętać, by pod żadnym pozorem nie klikać w linki przesłane smsem, albo komunikatorem. Zazwyczaj one właśnie prowadzą przede wszystkim do fałszywych, acz idealnie przygotowanych stron aukcyjnych!

Czytaj też: Paczka zatrzymana przez służby celne – uwaga na SMSy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *