Zatrzymanym trzem mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Policja aresztowała trzech mężczyzn z Dolnego Śląska, którzy podjęli się precedensu pt. fałszywe stuzłotówki w obiegu.

Czytaj też: mBank ostrzega przed oszustami – fałszywe linki w natarciu

Okazuje się teraz, że Sąd Rejonowy w Miliczu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla trzech sprawców podejrzewanych o wprowadzenie do obiegu – lub usiłowanie realizacji takiego czynu. A także – przechowywanie podrobionych banknotów o nominale 100 PLN. 

Czytaj też: Ustawa antyspoofingowa i antysmishingowa przyjęta przez Sejm

Zatrzymanym trzem mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Policja aresztowała trzech mężczyzn z Dolnego Śląska, którzy podjęli się precedensu pt. fałszywe stuzłotówki w obiegu.

Fałszywe stuzłotówki w obiegu – trzej oszuści złapani

Co ciekawe, jak wyjaśnia dolnośląska policja, ostatniego dnia sierpnia funkcjonariusze zostali wezwani do jednego ze sklepów spożywczych w Miliczu. Ze zgłoszenia z kolei wynikało jasno, że klient próbował zapłacić za zakupy fałszywą stuzłotówką. Równocześnie okazało się, że do podobnych zdarzeń doszło tego samego wieczoru w sklepach działających na dwóch miejscowych stacjach paliw. W jednym przypadku z kolei sprawcy udało się zmylić obsługę. W efekcie wprowadzić w obieg aż 11 fałszywych stuzłotówek.

Czytaj też: Fałszywa aplikacja IKO jest… Idealnie odwzorowana

Jeśli chodzi z kolei o zatrzymanych – jako pierwszego sprawcę sklasyfikowano 21-letniego mieszkańca Milicza. W jego domu policjanci znaleźli aż 6 podrobionych banknotów o nominale 100 PLN. Doszło także do zatrzymania 52-letniego ojca, któremu postawiono w międzyczasie zarzut przechowywania w mieszkaniu fałszywych banknotów. Trzeci podejrzany z kolei – młody mieszkaniec tej samej gminy – został zatrzymany pod Łodzią. W jego samochodzie z kolei znaleziono aż… 74 podrobione banknoty!

Czytaj też: Netflix nie odrzuca Twoich płatności – uważaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *