Po raz kolejny mówimy Wam – uwaga na oszustwa! Senior uwierzył, że bierze udział w… Policyjnej akcji i przekazuje pieniądze funkcjonariuszom. Policjanci z Warszawy zapobiegli jednak kradzieży ponad 652 tysięcy PLN należących do 94-letniego mężczyzny, którego próbowali oszukać fałszywi funkcjonariusze. 

Mieszkaniec Mokotowa z kolei uwierzył i spakował kwotę do reklamówki. Zostawił ją przy drzwiach do swojego bloku, a oszuści zabrali reklamówkę.

Czytaj też: HookBot podszywa się pod dziesiątki aplikacji – KNF ostrzega

Co ciekawe, w tej historii wrażenie robi nie tylko kwota, ale także wiek sprawców. Mowa o chłopcach, którym raczej daleko do pełnoletniości. Sprawcy w wieku 15 i 16 lat przekonali mężczyznę, że bierze udział w policyjnej prowokacji. A w efekcie – powinien przekazać im swoje oszczędności. 

Czytaj też: Nie kupuj przez WhatsAppa. Oszustwa na OLX znów uderzają

Uwaga na oszustwa: senior zostawił pieniądze w reklamówce dla… Nastolatków

Uwaga na oszustwa: senior zostawił pieniądze w reklamówce dla… Nastolatków

Mieszkaniec Mokotowa z kolei uwierzył i spakował kwotę do reklamówki. Zostawił ją przy drzwiach do swojego bloku, a oszuści zabrali reklamówkę. Równocześnie nie zdawali sobie jednak sprawy z tego, że… Są obserwowani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, którzy.. Uzyskali informacje na temat planowanego przestępstwa.

Czytaj też: Wyzwanie na TikToku: Antyfiltr dający dostęp do golizny na TikToku, czyli jak zainfekować milion telefonów jednym filtrem…

W efekcie, na gorącym uczynku zatrzymano dwóch młodocianych, z czasem w ręce funkcjonariuszy wpadł ich kolega, który pomagał w całym precedensie.

Pieniądze po przeliczeniu trafiły do swojego właściciela. Równocześnie.  nastolatkowie zostali osadzeni w policyjnej izbie dziecka. Odpowiedzą za swoje działania przed sądem dla nieletnich.

Miejcie się, drodzy, na baczności!

Czytaj też: Uwaga: fałszywe oferty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *