Czas na nowy wektor phishingu. Tym razem oszuści kradną Steam! Podszywają się pod znaną ekipę cyber sportową Cloud9.  Pod pozorem konkursu chcą wyłudzić nasze dane logowania właśnie do konta Steam. 

Czytaj też: Użytkownicy nazwa.pl i home.pl mogą stracić pieniądze i dane!

konta

Co ciekawe, strona wygląda całkowicie profesjonalnie. Widać, że oszuści dość długo nad nią pracowali. Jednak wciąż – wystarczy chwilę się zastanowić, by zobaczyć, że jednak coś nie gra. Jeśli dedykowana jest nam, polskim internautom, zwrot Darmo Case może budzić zdziwienie. Mowa o takim ekranie:

steam

Kto ukradnie Steam?

W efekcie losowania trafia się nam pewna nagroda. Ta z kolei ma powędrować do szczęśliwego zwycięzcy. Oczywiście jeśli ten tylko zaloguje się na konto Steam.  W międzyczasie wyskakuje nam okno pop-up. Co ciekawe, niemal identyczne z tym od Steama, jednak niezmiennie z oszukańczym adresem: hxxps://clo9.xyz. I żeby była jasność – to nie jest adres Streama.

Więc pamiętajmy – jeśli kiedykolwiek poczujemy, że w oku mamy błysk do czegoś, co możemy otrzymać za darmo z internetu – spójrzmy chociaż na adres linku.

Czytaj też: UWAGA: Amazon rozdaje nagrody? Nic z tych rzeczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *