Święta to czas, w którym kupujemy zdecydowanie więcej niż zazwyczaj. W efekcie, Polak chcąc być mądrym przed szkodą – zamawia teraz już prezenty odpowiednio wcześnie. Potem już tylko pozostaje czekać mu na kuriera, a ponieważ ci mają coraz więcej zadań – może okazać się, że otrzymasz SMS lub mail z informacją, że z paczką jest coś nie tak. Więcej oszustw na paczkę przed Państwem!

Paczki, paczki, paczki… Więcej oszustw na paczkę – miejcie się na baczności…

Coraz więcej oszustw na paczkę i na kuriera przed świętami! Zobaczcie, na co tym razem zwracać uwagę.

Wiedzą o tym oczywiście przestępcy. W efekcie – im bliżej świąt, tym częściej próbują nas oszukać. Teraz na przykład udają nawet stronę Poczty Polskiej.

Czytaj też: Nowy model oszustwa na OLX

Coraz więcej oszustw na paczkę

Ten moduł, co ciekawe, jest nieco bezpieczniejszy. Oszuści, w efekcie, najpierw chcą wyciągnąć nasze dane osobowe.

Coraz więcej oszustw na paczkę

Później z kolei możemy wybrać zupełnie dowolny wariant opłaty. Oczywiście, pod warunkiem, że będzie to karta płatnicza.

Coraz więcej oszustw na paczkę

Wszystko przede wszystkim po to, by już w następnym kroku podstawić Ci nieco bardziej fałszywe okno do… Wpisania danych karty płatniczej!
Jeśli więc wpiszesz prawdziwe dane – limit na karcie momentalnie zmaleje do zera… Co więc zrobić?

Przede wszystkim zawsze – za każdym razem – sprawdzić adres strony. Domena abdi.com.br raczej ma niewiele wspólnego z Pocztą Polską. Warto dodatkowo uruchomić także na karcie zabezpieczenie 3D Secure. Wówczas – w przypadku płatności próby płatności naszą kartą w sieci dostaniemy SMS z prośbą o potwierdzenie płatności.

Jeśli więc Twój bank to umożliwia – warto  włączyć powiadomienia push z aplikacji przy każdej płatności. Wówczas, widząc, że ktoś korzysta z naszej karty, możemy natychmiast reagować.

Czytaj też: Wyzwanie na TikToku: Antyfiltr dający dostęp do golizny na TikToku, czyli jak zainfekować milion telefonów jednym filtrem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *