Na polskie numery telefonów przychodzą teraz SMSy, podszywające się pod… Allegro! Nowy phishing na Allegro przygotowano według sprytnego modelu, który wprowadza w błąd nawet tych świadomych zagrożeń online.

Czytaj też: Phishing na kuriera – jeszcze bardziej bezczelna wersja

phishing na Allegro

Nowy phishing na Allegro

Od: Allegro
Treść: Cześć, zauważyliśmy zaległy dług na twoim koncie Allegro. Prosimy o szybką zapłatę 6.50 PLN, aby uniknąć zawieszenia konta. Kliknij: https://allegrokonta.com/pay/

Tymczasem, jeśli czasem sprzedajesz na Allegro pewnie wiesz, że te wiadomości raz za czas realnie przychodzą. Jeśli tylko kupujesz – najpewniej, nie dasz się oszukać. Być może po prostu pojawisz się na swoim koncie, a tam okaże się, że nie masz żadnych zaległości.

Czytaj też: Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia. Fałszywe e-recepty

Co jednak dzieje się po kliknięciu?

Jeśli wchodzisz na stronę z komputera, przekieruje Cię na prawdziwą witrynę Allegro.pl. Co innego, gdy wejdziesz z telefonu. Co ciekawe, jeśli zrobisz to z sieci Orange – zobaczysz witrynę CyberTarczy, informującą o phishingu. W innych przypadkach zostaniesz przekierowany do witryny gumppy[.]com. Wówczas oszuści próbują nas przekonać do wpisania numeru karty. 

Czytaj też: Uwaga na oszustwa: senior zostawił pieniądze w reklamówce

Równocześnie, czy zwróciłeś uwagę, że… nikt nie kazał Ci się zalogować? W sytuacji, gdy Allegro regularnie monituje o potwierdzenie tożsamości.

Czytaj też: Wyzwanie na TikToku: Antyfiltr dający dostęp do golizny na TikToku, czyli jak zainfekować milion telefonów jednym filtrem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *