Czas na kolejną falę cyberataków! Gdybyśmy mało mieli teraz na głowie  – tak, mówimy tutaj o wojnie w Ukrainie – to czas jeszcze stawić czoła kolejnym atakom. Tym razem to SMSy podszywające się pod PGE!

Czytaj też: Cyberbezpieczeństwo w Polsce – czego wystrzegać się podczas wojny Rosji z Ukrainą?

Czas na kolejną falę cyberataków! Gdybyśmy mało mieli teraz na głowie  - tak, mówimy tutaj o wojnie w Ukrainie - to czas jeszcze stawić czoła kolejnym atakom. Tym razem to SMSy podszywające się pod PGE…

Co ciekawe, jak możecie się spodziewać, pod tym linkiem właśnie kryje się fałszywa strona. Ta w międzyczasie podszywa się pod PGE. I to, jak się okazuje, całkiem skutecznie. Później z kolei przekierowuje nas na fałszywą bramkę płatności.

Czytaj też: Fałszywe inwestycje. Poznaj metody cyberprzestępców!

Uwaga na SMSy podszywające się pod PGE

Jak możecie się spodziewać – cały proces pt. SMSy od PGE przebiega dokładnie tak, jak zwykle. Więc jeśli postanowicie zalogować się do ów udawanego banku – biada Wam. No, a przede wszystkim waszym środkom na koncie, ponieważ… Już się nie zobaczycie.

Prosimy Was po raz wtóry – miejcie się na baczności! Mimo, że wierzycie, że jesteście hegemonami internetu i zęby na niejednym takim ataku zjedliście – niestety. To nieprawda. 

Okazuje się więc, że cyberprzestępcy doskonale dają sobie radę, a my – internauci – dajemy się oszukiwać. Mimo ciągłych alarmów, mnóstwa opowieści i wszelkich przestróg z rąk nie tylko naszych, ale i samej policji – wciąż pozostajemy naiwni.

Wierzymy jednak, że jeśli będziemy pisać o tym wystarczająco często – za każdym takim wpisem uda nam się uratować choćby jednego użytkownika internetu! Strzeżcie się i swoje konta!

Czytaj też: UWAGA: wrażliwe dane – czy wiesz, gdzie je wpisujesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *