Stary Rok – nowe kampanie oszukańcze. Polacy otrzymują teraz nowe, groźne smsy dotyczące przesyłki. Albo nie można jej dostarczyć, albo trzeba zmienić preferencje dostawy. No, albo… Ostatnia szansa, by odebrać paczkę!

Czytaj też: UWAGA: nawet najwięksi mają wpadki… Plus zdradził dane klientów

UWAGA: groźne smsy dotyczące Twojej przesyłki!

SMS jadem trujący…

Co ciekawe, okazuje się, że  groźne smsy dotyczące przesyłek już zbierają poważne żniwo. Jesteśmy przecież przed świętami, a to oznacza, że zamawiamy gros przesyłek. Negatywne skutki ataku dotyczą tylko użytkowników Androidów – to jakieś pocieszenie. Ale smsy są, oczywiście, wysyłane masowo. 

W efekcie, wiele osób podświadomie kojarzy je ze swoimi zamówieniami przedświątecznymi właśnie. Dodatkowo, warto dodać, że wiadomości dostają wszyscy ci, którzy pojawili się już w kontaktach poprzednich kampanii oszustów.

Czytaj też: UWAGA: oszustwo na domek. Nie tylko na Nowy Rok, ale i na ferie! Strzeżcie się!

Groźne smsy dotyczące przesyłki – jak wygląda atak?

Wiadomości, oczywiście, zawierają linki, które z kolei przekierowują użytkowników na strony, które nakłaniają ich do instalacji złośliwych aplikacji. Zainstalowanie narzędzia może więc skutkować utratą pieniędzy z rachunku bankowego.

Jeśli jednak tylko kliknąłeś w linka, w przypadku tego ataku nie musisz nic robić. Ale jeśli podjąłeś się pobrania i zainstalowania aplikacji – natychmiast skontaktuj się z bankiem dzwoniąc, koniecznie, z innego urządzenia!

Czytaj też: UWAGA: Totolotek zhakowany! Kto stracił dane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *