Temat kwarantanny powraca jak bumerang. Masowa wysyłka SMS o skierowaniu na kwarantannę znowu w akcji…

Temat kwarantanny powraca jak bumerang. Znów spływają do internetów zgłoszenia w sprawie trwającej masowej wysyłki złośliwych wiadomości tekstowych na losowe numery telefonów Polaków.

Czytaj też: Jaśmina – aplikacja Szymona Hołowni – zaliczyła pierwsze wpadki

Jak wygląda treść? Następująco…

UWAGA: masowa wysyłka SMS o skierowaniu na… kwarantannę!

Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie… No, i co Ty na to?

Czytaj też: Phishing: co nowego? A w zasadzie… co odgrzewanego?

MUWAGA: masowa wysyłka SMS o skierowaniu na… kwarantannę!

Spieszymy z pomocą: dawno nie było takiej skali ataku… Dodatkowo, SMS mają w sobie napis kwarantanna. To z kolei powoduje, że pojawiają się pod prawdziwymi SMSami. Oczywiście, jeśli już kiedyś byliście na kwarantannie i otrzymaliście podobną wiadomość. W efekcie – podnosi się wiarygodność ataku, ponieważ mało kto wie, że SMSy każdy może wysyłać z każdego numeru, a także nazwy.

Co ciekawe, link w wiadomości prowadzi do strony nakłaniającej do pobrania Flash Player. Aplikacja jest, oczywiście, złośliwa. Po instalacji dokonuje się więc atak na rachunki bankowe właściciela smartfona a w efekcie – okrada go z pieniędzy. Zaszkodzić, na razie, może jedynie smartfonom z Androidem.

Jeśli jednak nie pokusiłeś się o instalację aplikacji – nie masz się czego obawiać, ponieważ samo wejście na stronę niczego złego nie robi. W tym przypadku, oczywiście. Jeśli jednak aplikacja jest już na Twoim urządzeniu – jak najszybciej wyłącz smartfon, a z innego telefonu zadzwoń do swojego banku!

Miejcie się na baczności i powtarzamy: nie klikajcie w co popadnie, bo możecie poważnie sobie zagrozić. A po co? Nie dajcie się zwieść i jeśli nie macie oficjalnie nałożonej kwarantanny – ignorujcie wiadomości.

Czytaj też: UWAGA: oszustwa na Instagramie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *