Inwestycja na przykład w ropę albo gaz z logiem firmy Orlen – oszustwo pełną parą. Czy znacie takie grafiki? Na banerach często pojawiają się odwołania do wsparcia przez rząd. Widać też uśmiechniętych prezydenta Dudę i prezesa Obajtka. Co ciekawe, oboje firmują obietnice wysokich zysków. Trzeba więc tylko zostawić swoje dane, a później… Wysłać oszczędności. Nie róbcie tego.

orlen oszustwo

Przede wszystkim dlatego, że akcja nie ma zupełnie nic wspólnego z Orlenem. Jak się pewnie domyślacie – zarówno logo, jak i podobizny – nie są wykorzystane za zgodą. Co ciekawe, reklamy obecne w witrynie – odsyłają na przykład na Facebooka.

Czytaj też: Phishing: co nowego? A w zasadzie… co odgrzewanego?

Oszustwo na Orlen wciąż trwa!

W międzyczasie, być może natrafiliście na… emailowy spam. Tymczasem – nie wiemy, jak kończy się ten scam. Jednak wiemy jedno – na przestrzeni ostatnich lat, osoby, które nabierały się na podobne  akcje kończyły jednoznacznie. Bez pieniędzy.

W końcu zawsze okazuje się, że twoje konto zostało oflagowane jako podejrzane. I albo zniesiesz blokadę, za xxx złotych, albo dowiesz się, że za wypłacenie wszystkich środków trzeba… odprowadzić prowizję.

Co ciekawe, oszustwo na Orlen trwa już wiele miesięcy. Scamy inwestycyjne z fałszywymi platformami tradingowymi są na rynku od lat. Zazwyczaj wizerunek znanego celebryty czy inna marka używane przez krótką chwilę.

orlen orlen oszustwo

Tymczasem, jeśli dałeś się nabrać na tę lub podobną inwestycję – koniecznie skontaktuj się z policją. Co więcej – warto też nagłaśniać takie sprawy w internecie, albo wśród własnych znajomych i rodziny. Niech każdy wie, że lepiej być ostrożnym, niż… klikać w co popadnie.

Czytaj też: Kłódki na stronach to nie wszystko – nie tak wygląda bezpieczeństwo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *