Czas najwyższy powiedzieć to głośno…. Zacznijcie sprawdzać domeny, a nie kłódki na stronach – to niestety nic nie daje. Nie tak wygląda bezpieczeństwo w internecie.

Czytaj też: UWAGA: pośrednicy sprzedaży cyberwalutami!

Bezpieczeństwo w internecie – kłódka przy domenie to gwarancja

To sprawdzenie domeny sprawia, że jesteś w stanie stwierdzić, czy coś jest nie tak. Później dopiero możesz zerknąć na kłódkę. Jeśli jednak jesteś fanem w pierwszym rzucie sprawdzania kłódki… Oto co może Cię spotkać:

Na taki phishing może nabrać się każdy. Co więcej – Ty także możesz być ofiarą, niezależnie od tego, jak do przodu jesteś w kwestiach internetowych…

Czytaj też: NBP i giełda kryptowalut – tak wygląda oszustwo!

Kłódki na stronach to nie wszystko, ale wszystko bez kłódek to…

W efekcie –  kłódka oznacza tylko jedno. Że ruch do strony jest szyfrowany. Nic więcej. Ważniejsze jest przecież przede wszystkim to, do kogo – domena – przesyłamy nasze ów zaszyfrowane dane – kłódka. Możemy przecież słać je… do kogokolwiek!

Czytaj też: Ubezpieczyciel wysłał maila i… ujawnił dane klientów. UNIQA, pochwal się!

kłódki

Jedyne, co możemy Wam powiedzieć: przed każdorazowym wpisaniem danych osobowych na stronie czy podaniem hasła – sprawdź domenę! Później upewnij się, czy przy ów adresie znajduje się szlachetnie wisząca kłódka, którą powinna mieć każda strona internetowa…

Czytaj też: Jak rozpoznać fałszywy sklep?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *