Oszustwa bankowe nie ominęły także klientów Getin. Tym razem czas na reklamy w wyszukiwarce Google, które sprawnie przechwytują dane użytkowników. O sprawie informuje CERT Polska na profilu Facebookowym. Zrzut ekranu z kolei prezentuje fałszywe strony logowania do serwisu Getin.

Uwaga! Obserwujemy wzmożoną aktywność przestępców związaną z atakami wykorzystującymi fałszywe domeny banków i reklamy Google. Napastnicy polują na osoby szukające stron logowania do bankowości internetowej w wyszukiwarce Google. Fałszywe serwisy prezentowane są jako pierwszy wynik przez nadużycie działania mechanizmu reklam Google. Złośliwe domeny na bieżąco umieszczamy na naszej liście ostrzeżeń.

komunikat CERT Polska.

Uwaga! Obserwujemy wzmożoną aktywność przestępców związaną z atakami wykorzystującymi fałszywe domeny banków i reklamy…

Publiée par CERT Polska sur Mardi 7 juillet 2020

Co więcej, a może i najwięcej – fałszywe strony wyprzedzają w wynikach wyszukiwania Google te realne. To właśnie zwiększa ryzyko nabrania się na ów usługę. CERT Polska zauważa też, by zgłaszać takie akcje na stronie cert.pl, a przede wszystkim – przestrzegać znajomych.

Dane osobowe nową walutą, czyli oszustwa bankowe rosną w siłę…

Tymczasem, w świecie, gdy nasze dane osobowe są walutą przetargową, a utrata ich niesie za sobą spore konsekwencje – trzeba mieć ostrożność na wodzy! Oszustwa bankowe rosną teraz w siłę, nie tylko w Getin, ale i reszcie polskich banków.

W efekcie pamięć o zasadach cyberbezpieczeństwa powinna grać pierwsze skrzypce zawsze wtedy, gdy w ogóle otwieramy przeglądarkę internetową czy korzystamy z sieci mobilnie.

oszustwa internetowe getin

Co ważniejsze – dokładnie sprawdzajmy strony, na które się logujemy. Wystarczy bowiem najmniejsza zmiana a adresie, by przekierować nas, klientów, na złośliwą podstronę. A z takiej nikt nie wychodzi cało. Wówczas – porzućcie nadzieję, którzy tu wchodzicie…

Ostrożność to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *