Fałszywy zwrot podatku

Fałszywy zwrot podatku to nie wszystko. Zalewają nas teraz fałszywe witryny, podszywające się pod Krajową Administrację Skarbową. Strony takie jak hxxps://finansowa-gov-pl.online czy hxxps://govpl.website to projekty, które udając oficjalne rządowe strony zamierzają nas… Wykorzystać i wykraść logowanie do naszego banku.

Czytaj też: Phishing na kuriera – jeszcze bardziej bezczelna wersja

Co ciekawe, pierwsza z wymienionych stron trafia do ofiary w efekcie wiadomości SMS. nadawcą okazał się numer 788 518 627, jednak należy pamiętać, że te numery mogą być różne. Jeśli z kolei chodzi o treść – ta mówi jasno: Otrzymales dofinansowanie [URL], albo Potwierdz dofinansowanie [URL]. Jeśli więc klikniemy w adres – trafiamy na coś takiego:

Fałszywy zwrot podatku

Fałszywy zwrot podatku 

W efekcie, warto zauważyć, że tym razem oszuści na stronie nie podszywają się pod… Serwis istniejący, umieszczając za to na stronie własny, fałszywy adres. To pewnego rodzaju socjotechniczna sztuczka, w połączeniu z grafiką prawdziwych witryn podatkowych przecież doskonale uwiarygodniają cały proces. 

Czytaj też: Czy w końcu coś wygrałem? Uwaga na nagrody w internecie

Z kolei po kliknięciu w e-Urząd przeniesiemy się do panelu wyboru naszego banku.

Fałszywy zwrot podatku to nie wszystko. Zalewają nas teraz fałszywe witryny, podszywające się pod Krajową Administrację Skarbową. Strony takie jak hxxps://finansowa-gov-pl.online czy hxxps://govpl.website to projekty, które udając oficjalne rządowe strony zamierzają na wykorzystać i wykraść logowanie do naszego banku.

W efekcie, niepokój potencjalnej ofiary powinien wzbudzić fakt, że do logowania dostępne są jedynie cztery banki. Z kolei witryny rządowe umożliwiają logowanie na zdecydowanie więcej sposobów, w tym e-Dowodem czy kontem w Profilu Zaufanym.

Czytaj też: Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia. Fałszywe e-recepty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *