Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia. Fałszywe e-recepty na pokładzie.

Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia uruchomiło loterię, którą… Przestępcy mogą zechcieć wykorzystać w następnych atakach. Pojawiają się już fałszywe e-recepty i szereg danych dostępnych dla każdego.

Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia. Fałszywe e-recepty na pokładzie.

Czytaj też: Fałszywe SMSy o wstrzymaniu przesyłki

Zespół CERT Polska – powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo – oficjalnie ostrzega przed nową kampanią phishingową.

Czytaj też: SMSy o zawieszeniu konta Netflix

Tymczasem, atak przeprowadzono poprzez pocztę elektroniczną. Odbiorca wiadomości mailowej dowiaduje się, że wystawiono -receptę, otrzymuje równocześnie załącznik, który… Prowadzi do strony wyłudzającej loginy i hasła poczty elektronicznej! Co prawda, nie jest to jeszcze bezpośrednia utrata danych, jednak włamanie do skrzynki pocztowej też może być niebezpieczne. Resetowane są tutaj często dane logowania w wielu serwisach.

Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia. Fałszywe e-recepty na pokładzie

Co ciekawe, odbierając informacje tego typu – zawsze musisz warto sprawdzić adres, z którego je wysłano! A także, oczywiście, adres, do którego prowadzą linki i załączniki. Strona może być bardzo podobna do tej realnej, ale w jej domenie da się zapewne znaleźć różnice.

Czytaj też: Phishing na polskie banki

Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że 1 lutego wystartowała loteria, z pomocą której resort zdrowia chce promować badania profilaktyczne w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Nie można, co ważne, wykluczyć, że oszuści próbują wykorzystać funkcjonowania samego programu, jak i uruchomienie loterii, by z ich pomocą wyłudzić dane, a w efekcie.. Pieniądze.

Czytaj też: Uwaga: fałszywe oferty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *