Okazuje się, że oszuści podszywają się teraz pod Santander Bank Polska. Wysyłają wiadomość email z informacją o grożącym zablokowaniu konta, by tego uniknąć klient ma… Zweryfikować własny numer telefonu. CyberRescue ostrzega, że tak właśnie można stracić cały swój majątek.

Czytaj też: Cyberbezpieczeństwo w Polsce – czego wystrzegać się podczas wojny Rosji z Ukrainą?

Nie ma się więc czemu dziwić, że banki przykładają dużą wagę do procedur związanych ze zmianą danych, a przede wszystkim numeru telefonu. Ten przecież dużej części użytkowników służy do potwierdzania operacji na rachunku.

Czytaj też: UWAGA: sklep z tanimi PlayStation to fałszywa bramka płatnicza

oszuści Santander

Oszuści podszywają się pod Santander

Dlatego też ze względów bezpieczeństwa proces zmiany, czy też potwierdzania danych, nigdy nie jest przeprowadzany za pośrednictwem wiadomości mailowych.

– podkreśla CyberRescue.

Z kolei już na początku roku oszuści zamieścili na Facebooku reklamę, w której namawiali do weryfikacji tożsamości w Santander i… ODebraniu bonusu 900 PLN! W efekcie jednak takie przekazanie danych mogło skutkować utratą wszystkich środków z konta. Teraz jednak przestępcy ponownie podszywają się pod bank, ale rozsyłają fałszywe maile.

Czytaj też: PGE znów przypomina o płatnościach. To kolejne oszustwo

Mail od banku: co w nim znajdziecie?

Co ciekawe, przesłana przez oszustów wiadomość zawiera ostrzeżenie o grożący zablokowaniu konta. By tego uniknąć z kolei należy zweryfikować własny numer telefonu do końca marca 2022.  Po kliknięciu w link otwiera się strona, która przypomina serwis Santandera.

Tutaj jednak, jeśli przekażemy dane do bankowości narażamy się na całkowitą utratę pieniędzy. W  tym przypadku weryfikacja dwuetapowa w ogóle nie chroni nas przed oszustwem.

W ramach akcji phishingowych nagminnie wykorzystywany jest wizerunek banków. Ostatnio głośno było o działaniach wymierzonych w klientów ING.

Czytaj też: Oszuści podszywają się pod ING

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *