Najnowsze oszustwo na Facebooku – na Orlen – oferuje pewny zysk z transakcji i gwarantuje bezpieczeństwo ulokowanego kapitału. Jednak – czy aby na pewno?

Czas najwyższy uważać na nowe oszustwo na Facebooku. Tym razem pojawia się na naszych ekranach nowa kampania złodziei podszywających się pod Polski Koncern Naftowy Orlen. Ci z kolei oferują możliwość zarabiania na rynku paliw. Kuszą w międzyczasie przede wszystkim wysokimi zyskami, brakiem ryzyka inwestycyjnego i możliwością zainkasowania pierwszej wypłaty z zysku jeszcze… Tego samego dnia! Witryna financenews.pl, do której prowadzi reklama dostępna jest w mediach. Co więcej – opatrzono ją logiem Orlenu i zdjęciem byłego prezesa.

Czytaj też: Phishing: co nowego? A w zasadzie… co odgrzewanego?

orlen

UWAGA: oszustwo na Facebooku na Orlen!

Rejestracja polega przede wszystkim na przesyłaniu podstawowych danych, na przykład numeru telefonu, adresu e-mail. Jednak, by rejestracja przebiegła pomyślnie – potencjalny inwestor musi zaczekać, aż oddzwoni do niego doradca platformy PKN Orlen. Prawdopodobnie ten nakłania klientów do instalacji zdalnego pulpitu. To z kolei pozwala oszustom na kradzież pieniędzy z rachunku bankowego.

Co ciekawe, na pierwszy rzut oka strona zachęca do inwestycji i jest doskonale przygotowana. Jeśli jednak trochę się wczytasz – szybko zauważysz błędy gramatyczne, co sugeruje, że stoją za nią… Przestępcy z zagranicy.

Czytaj też: Kłódki na stronach to nie wszystko – nie tak wygląda bezpieczeństwo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *