Tak przynajmniej donosi mBank. Z ostrzeżenia wynika, że oszuści podszywają się pod Netflix, popularną platformę VOD i usiłują wyłudzić dane kart płatniczych, by przedłużyć abonament.

mBank ostrzega klientów przed kolejną kampanią wymierzoną we właścicieli kart płatniczych i użytkowników Netflix. Co prawda instytucja nie pisze w komunikacie wprost nazwy platformy streamingowej. Jednak z samej ilustracji, którą dołączyła do artykułu jasno wynika, że musi chodzić o abonament Netflix. Oczywiście, celem kampanii ma być wyłudzenie danych kart, a tym samym – kradzież środków.

Przeczytaj też: Gdy fałszywe aplikacje InPost napierają na nas z każdej strony…

abonament netflix

Abonament Netflix – co można tutaj ukraść?

Ano, przede wszystkim zaczyna się od wiadomości e-mail, w którym widnieje treść o niezapłaconym abonamencie i zawieszonej subskrypcji. Po zakończonym okresie rozliczeniowym usługa wygaśnie. Ponowny dostęp z kolei będzie możliwy dopiero po zresetowaniu ustawień konta.

Tutaj, cały na biało, wchodzi link do podania informacji z karty płatniczej. Oczywiście prowadzi do fałszywej strony internetowej. I jeśli tutaj wprowadzimy dane – możemy pożegnać się z ponownym abonamentem Netflix i wszystkimi środkami z karty.

Dlatego też mBank wszem i wobec przestrzega przed podawaniem danych do karty – takich jak loginy, hasła. W międzyczasie radzi także, by nie logować się do jakichkolwiek serwisów klikając w linki wysłane e-mailem.

Sam przedmiot dzisiejszego artykułu może wyglądać tak:

abonament netflix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *