Niejednokrotnie mówiono już w internecie o sytuacjach, w których wygrałeś telefon. Znasz to? Ano, kto nie zna. Teraz jednak, na scenę wchodzi podrasowane oszustwo na telefon. Klasyczny model oparty o przekonanie ofiary, że wygrała wysokiej klasy smartfon finalizuje się wysyłką za jedyne kilka złotych. 

Nie ukrywajmy, to całkiem interesująca perspektywa. Jednak wpisanie tutaj danych do własnej karty i zatwierdzając je… zapisujemy się na drogie miesięczne subskrypcje niepotrzebnego nikomu serwisu. I tak właśnie oszuści zacierają ręce, bowiem część opłaty za legalną usługę trafia właśnie do nich…

Oszustwo na telefon już było

Tymczasem, przez ostatnie miesiące jednak przyzwyczailiśmy się do klasycznego obrazka z telefonem najwyższej klasy i polem na wpisanie danych. Więc oszuści nieco zmuszeni zostali do tego, by oszustwo na telefon ubrać teraz nieco inaczej.  Tym razem ekran prezentuje się na przykład tak. Całkiem jak profesjonalna strona:

Jednak warto przyjrzeć się temu nieco bliżej. W mailu bowiem otrzymujemy wiadomość, że coś wygraliśmy. I mimo, że to dziwne, bo przecież nie braliśmy udziału w żadnym konkursie… naszym oczom ukazuje się dopiero “szansa na wygraną”. No i co dalej? Miało być przecież tylko kilka złotych i już!

Wszyscy uczestnicy biorą udział w grze umiejętności dla wyznaczonego produktu promocyjnego. Z zakwalifikowanym zwycięzcą skontaktujemy się bezpośrednio drogą mailową. Zakup produktu webcitadel.io w żaden sposób nie jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w Grze Umiejętności. Możesz wziąć udział w Grze Umiejętności za darmo, z szansą na wygraną iPhone 11 Pro, klikając tutaj; możesz też kupić webcitadel.io bez przystępowania do Gry Umiejętności, klikając tutaj. Jeśli zdecydujesz się kontynuować w ramach kampanii, musisz rozpocząć Grę Umiejętności i zakupić 3-dniowy okres próbny (7 PLN) webcitadel.io.

Po okresie próbnym z twojej karty kredytowej będą automatycznie pobierane 30-dniowe opłaty abonamentowe (284 PLN), w ramach bieżącej subskrypcji webcitadel.io. Jeśli webcitadel.io z jakiegoś powodu nie będzie Cię zadowalać, w każdej chwili możesz anulować konto.

Usługa będzie odnawiana co 30 dni, aż do odwołania. Zakup webcitadel.io nie jest wymagany do wzięcia udziału czy wygranej w Grze Umiejętności i nie zwiększy Twoich szans na wygraną Gry Umiejętności. Ta Kampania wygasa 31/12/2020.

oszustwo na telefon

Co dalej zrobi z nami wygrana telefonu?

Tymczasem, faktycznie, jeśli klikniemy w link “za darmo” możemy wypełnić formularz. I to całkowicie bez podawania numeru karty. Jednak po tym precedensie wracamy do klasycznego, białego interfejsu z wyjaśnieniem co kupujemy.

Miejcie się więc na baczności, ponieważ mimo że podobne kampanie  trafiają do nas regularnie – nie zauważamy ich i jednak płacimy te grosze, które później okazują się stałym abonamentem.

Może jednak szkoda pieniędzy? Przede wszystkim teraz, w takim ciężkim zawodowo okresie, jakim jest koronawirus?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *